Pozvani predavači na 17. konferenciji

Pozvani predavači 17. konferencije psihologa u Splitu:

slika Arlene novaArlene Audergon je psihoterapeut i facilitator u razrješavanju sukoba. Predaje Procesu usmjerenu psihologiju u Velikoj Britaniji. Njen posao ju je vodio u Hrvatsku, Kosovo, Slovačku, Poljsku, Njemačku, Južnu Afriku, Indiju, Veliku Britaniju i SAD. U dugoročnom poslijeratnom projektu u Hrvatskoj facilitirala je na forumima o izmirenju i o građenju zajednice. Arlene je suosnivač organizacije „Snaga zajednice za promjenu“ (CFOR Community Force for Change), koja organizira forume o sprječavanju sukoba i o pitanjima izniklim nakon njih, o raznovrsnosti i uspostavi demokratičnosti. Živi u Londonu, gdje također radi u kazalištu. U Hrvatskoj je prevedena njena knjiga SVRATIŠTE RATA – Psihološka dinamika nasilnog sukoba. Više: predavanje i radionica. Više o Arlene Audergon: http://www.processwork-audergon.com/

slika5Prof. dr. sc. Vladimir Kolesarić Od 01. 11. 1962. zaposlen na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Držao je nastavu iz predmeta Statistika u psihologiji, Uvod u metodologiju eksperimentalne psihologije i znanstvenog rada, Analiza varijance i složeni eksperimentalni nacrti te Etika istraživačke i profesionalne djelatnosti psihologa. Autor ili suautor sljedećih knjiga: Vidni osjeti izazvani električnim podraživanjem oka; Psihologijski rječnik (s grupom autora); Statistički rječnik (s B. Petzom); Tolerancija u svakidašnjem životu (s M. Krizmanić); Analiza varijance u psihologijskim istraživanjima. Urednik udžbenika Uvod u psihologiju – znanstvena i primijenjena psihologija (zajedno s M. Krizmanić i B. Petzom). Više o Vladimiru Kolesariću…

images2Prof. dr. sc. Mirjana Krizmanić, rođena i školovana u Zagrebu, gdje je na Filozofskom fakultetu završila jednopredmetnu psihologiju. Na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta vodila je 30 godina Katedru za kliničku psihologiju. Znanstveno-istraživački rad kojim se bavila do početka Domovinskog rata bio je uglavnom usmjeren na ispitivanje smisla za humor i istraživanje kvalitete življenja, te konstrukciju i razvoj mjernih instrumenata. Objavila je 70-ak znanstvenih i stručnih radova, 20-ak poglavlja u knjigama, 2 knjige, 7 priručnika za primjenu psihologijskih mjernih instrumenata, te 20 novih mjernih instrumenata. Ove je godine Zagrebačka skupština profesorici Krizmanić dodijelila nagradu “Zagrepčanka godine”. Više o Mirjani Krizmanić…

don-grubisic1Don Ivan Grubišić rođen je 20. lipnja 1936. u Dicmu. Maturirao je 1956. na Biskupskoj klasičnoj gimnaziji u Splitu. Doktorirao je 1995. na Filozofskom fakultetu u Zagrebu s temom Religiozno ponašanje katolika u Dalmaciji sredinom 80-ih i vrednovanje toga ponašanja. Inicijator je i jedan od utemeljitelja Hrvatske akademske udruge Split-čovjek nadasve, pokretač je i voditelj tribina Suvremeno društvo i duhovnost i Znanost i društvo. Autor je 12 knjiga i urednik četiri zbornika. Pokretač je i odgovorni urednik časopisa  Dijalog. Grubišić je dobitnik državne nagrade za promidžbu i popularizaciju znanosti, godišnje nagrade grada Splita, nagrade „Velimir Terzić“ za promidžbu demokracije u Hrvatskoj te nagrade Slobodne Dalmacije za životno djelo. 2007. godine predsjednik Mesić ga je odlikovao Redom Danice hrvatske s likom Marka Marulića, za osobite zasluge u kulturi. O javnim nastupima don Ivana Grubišića više možete pročitati na stranici www.hau.hr Više: predavanje

Buhin photo2Larisa Buhin, Ph.D. doktorirala je savjetodavnu psihologiju na „Loyola University“ u Chicagu. Staž i post-doktorat odradila je u Studentskom savjetovalištu na „University of Hawaii“. Prošle godine bila je Fulbright stipendistica na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Njeni nastavni, klinički i znanstveni interesi su u području multikulturalne psihologije i socijalne pravde. Ima i državnu licencu iz kliničke psihologije, te se bavi osobnom terapijom i preventivnim intervencijama u školama.

Larisa Buhin: Što multikulturalna psihologija misli o odgovornosti?

Novosti